Kniha vzkazů

Seriózní dotazy, které budou obsahovat nepozměněné jméno, příjmení a e-mailovou adresu posílejte, prosíme, na některou z e-mailových adres uvedených v kontaktech. Děkujeme.

Počet vzkazů: 737

Přidat vzkaz

Nový vzkaz
Jméno autora:
Email autora:
Titulek vzkazu:
Obsah vzkazu:
V textu komentáře nejsou povoleny žádné formátovací znaky
Další vzkazy: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > »
Titulek: Naše děti v ohrožení !!!, Autor: Richard Pasovský, Datum: 1. května 2011 16:51

Proč není u školy a u školky retardér,snížená rychlost ba ani cedule pozor děti ????

Titulek: OBCHVAT Zdic, Autor: P.K., Datum: 26. dubna 2011 10:00

Dobrý den,
k záměru vybudovat obchvat Zdic a tím sevřít Zdice mezi dálnici a obchvat přikládám odkaz na zajímavý článek ohledně obchvatu Třemošné na ˇplzeňsku, kde si od obchvatu slibovali také hodně - snížení dopravy, hlučnosti, prašnosti atd., ale skutečnost je jiná.

http://plzen.idnes.cz/v-tremosne-proklinaji-novy-obchvat-za-miliardu-jen-prenesl-hluk-jinam-1ei-/plzen-zpravy.asp?c=A110426_090847_plzen-zpravy_alt

Myslím si, že tento záměr by chtělo více prezentovat občanům a ptát se na jejich názor. Podle mne to zastaví rozvoj Zdic z hlediska bydlení-jediný směr rozvoje města.

Příjemný den všem. P.K.

Titulek: Kanalizace Zdice - Chodouň, Autor: Přemysl Landa, Datum: 25. dubna 2011 20:57

Dobrý den,

průběžné informace o projektu "Kanalizace Zdice - Chodouň" jsou vloženy na web www.mikrolitavka.cz a dále je připravujeme pro další číslo Zdických novin. Na stránkách Mikroregionu Litavka naleznete podrobnosti o kanceláři a její provozní době včetně všech kontaktů. Děkuji za zájem.

S pozdravem

Přemysl Landa

Titulek: Anketa, Autor: P.K., Datum: 22. dubna 2011 20:36

Dobrý večer, snaha je zde o anketu a každý názor je vítán.

I když představa 3880 obyvatel Zdic volajících na radnici se stejnou otázkou je pro mne osobně nepředstavitelné a být úředníkem, tak je to nápor na psychiku a o práci, kterou kvůli odpovědím nezvládne ani nemluvě.

Ale jsem rád za každý názor občanů. Díky za ně a doufám v další.

Příjemný večer všem P.K.

Titulek: NESPOKOJEN, Autor: M. A., Datum: 22. dubna 2011 15:09

F.T. píše,že vše co potřebuje najde, má hubu, tak se zeptá. Ale já si myslím, že webové stránky města jsou od toho, aby tu bylo všechno - záložka koupaliště, záložka kanalizace apod. Potom by každý věděl jak vše probíhá a nemusel se jen domýšlet, volat a zdržovat naše jistě velmi vytížené úředníky. Jinak naše koupaliště - to je už fakt hodně trapná záležitost.

Titulek: SPOKOJEN, Autor: F.T., Datum: 22. dubna 2011 12:48

S informovaností jsem spokojen.Vše co potřebuji vědět můžu dohledat v kabelové televizi,zdických novinách na úřední desce.Když nevím,tak si zavolám nebo zeptám.Mám hubu.

Titulek: informovanost, Autor: A.N., Datum: 22. dubna 2011 8:54

podle mě na městě stále nepochopili, co v dnešní době znamená internet...
a v klidu si kráčí v zaběhnutých šlépějích, cca 10 let za všemi kolem..

Titulek: informovanost občanů, Autor: Marie Novotná., Datum: 21. dubna 2011 14:50

Dobrý den,
reaguji na předchozí vzkaz a za sebe říkám NESPOKOJEN s informovaností občanů a "počkejte na nový web" je nesmyslná výmluva.
Hezký den přeje M.N.

Titulek: JOJO efekt..., Autor: P.K, Datum: 20. dubna 2011 19:52

Dobrý večer,

tak nejen při dietě je tzv.JOJO efekt,ale i po komunálních volbách je to podobné. Asi staré české přísloví "Nové koště dobře mete" je a jistě minimálně zde ve Zdicích dle vývoje asi dlouho platit bude. Takže zlepšení,ale už uvedený jojo efekt a jsme na tom s informovaností jako dříve :-/
Myslím si,že v době, kdy informace jsou podstatnou a nedílnou součástí života jsme tady ve Zdicích zase "přimrzli", ne-li zamrzli.
Na webu Mikroregionu jsme stále zváni na Valnou hromadu konající se dne 28.3.2011 (sakryš není toto datum už "prošlé"?), zde si píšeme ve vzkazníku a reakce nikde a to jsem alespoň já osobně doufal v reakci alespoň "Počkejte si na nový web...".
Ale jak píše výrazně níže jiný občan/občanka Zdic - "Není to o novém webu,ale o jeho aktualizaci a používání jako komunikačního kanálu.".
Bohužel i ve srovnání s okolními obcemi/městy je zde ticho a nic se neděje. Např.v Králově Dvoře je VŠE na jejich webu, aktualizované a infomovanost je na výýýrazně vyšší úrovni i komunikační úrovni! Návrh pro zastupitelstvo - pár korun za autobus a čas => zajeďte se podívat k sousedům a třeba se něco zde ve Zdicích změní.
I informační centrum ke kanalizaci bylo přislíbeno od 1.4.2011, ale zase ticho. V Hudlicích mají na webu záložku Kanalizace. I zde jsem navrhoval níže pro každou velkou akci záložku, případně i diskuzi nebo anketu,ale zase nic.
Ale má to i pozitivum - víme na čem jsme a každá infomace je pro nás potěšením,že něco se dozvíme=>hůře už být nemůže.
Usnesení a záměry radnice najít na webu? Poslední usnesení ano na úřední desce - vlastní záložka je asi moc složitá, záměry nikde.
Silné nervy a snad někdy v budoucnu na změněnou...

A propo, bylo by zajímavé vědět, co na to čtenáři této rubriky. Zkuste napsat třeba jen SPOKOJEN nebo NESPOKOJEN s informovaností občanů zde ve Zdicích. Třeba reakce probudí radnici, kdoví...

Příjemný večer všem občanům přeje P.K.

Titulek: informovanost?, Autor: A.N., Datum: 18. dubna 2011 9:15

tak nevím, osobně žádné zlepšení nevídím..

Titulek: koupaliště, Autor: A.N., Datum: 7. dubna 2011 8:36

Dobrý den, všiml jsme si, že koupaliště je napuštěno. Je to snad předzvěst "růžovějších zítřků"?
díky.

Titulek: Informovanost občanů samosprávou, Autor: P.K., Datum: 1. dubna 2011 19:02

Dobrý den,
rád bych věděl, zda lze na webových stránkách města najít jednotlivá usnesení Zastupitelstva města a Zápisy z jednání Rady města tak, jak je to zvykem u většiny měst a obcí?

Ač jsem hledal jak jsem hledal, včetně vyhledávače, tyto dokumenty jsem zde nenašel - možná jsem hledal špatně. Sice výtahy z těchto jednání jsou uváděné ve Zdických novinách, ale myslím si,že i pro opakované prohlédnutí jednacích bodů by občané uvítali toto on-line, než doma archivovat čísla Zdických novin, kde se ale jedná pouze o výtah a nikoliv směrodatný dokument.

Doufám, že odpověď nebude "opětovně" pouze "Počkejte si na nový web...", ale že bude operativnější reakce na tuto připomínku. Případně uvítám i mé vyvedení z omylu-špatného hledání a dostanu informaci, ve které sekci/odkazu tyto informace najdu (a nejen já).

Bohužel i ve výtazích ve Zdických novinách jsem se v dubnovém čísle v odstavci "Z jednání RM 14.3.2011" dočetl dokonce dvakrát za sebou, že RM souhlasila s "uzavřením kupní smlouvy na pozemek v k.ú.Zdice a doporučuje ZM ke schválení...".

Jako splněný bod infomovat občana asi stačí, ale jako informace pro občana k ničemu!

Bývalo zvykem psát katastrálním čísla, aby občan věděl o jaký pozemek se jedná. Třeba je to za jeho plotem nebo i před vraty a rád by se k prodeji vyjádřil.

Myslím, že nejen já bych uvítal komplexní informace, než jen zmínku "že se stalo" (číslo katastru není tak dlouhé, aby významně rozšířilo text ve Zdických novinách).

Děkuji za odpověď/reakci zodpovědné osoby a přeji příjemný večer a víkend všem občanům Zdic.

P.K.

Titulek: Mikroregion Litavka, Autor: P.K., Datum: 14. března 2011 12:59

Dobrý den pane Lando,
děkuji za výstižné a vyčerpávající informace a zodpovězení mých dotazů. Je příjemné cítit zlepšení ze strany zodpovědných osob - jste všem příjemným příkladem.
Doufám, že i ostatní zodpovědné osoby u dalších akcí města (knihovna,lesopark Knihov,rozhledna atd.) se z Vašich pružných a výstižných reakcí a odpovědí poučí a budou i jim ispirací k sumarizaci a hlavně sdělení informací o záměrech města a stavu realizace a informovanost v našem městě bude výrazně lepší, než jsme byli dosud zvyklí.

Děkuji Vám a přeji mnoho úspěchů v pracovním i osobním životě.
P.K.

Titulek: Mikroregion Litavka, Autor: Přemysl Landa, Datum: 12. března 2011 19:21

Dobrý den P.K., dobrý den všem občanům,

návrh rozpočtu Mikroregionu Litavka na rok 2011 je v porovnání s rozpočtem našeho města opravdu krátký a jednoduchý. Určitě to není z důvodu, že bychom nechtěli zveřejňovat některé položky nebo snad něco tajit.
Rozpočet mikroregionu musí být stejně jako například rozpočet města nejdéle schválen do 31.3.2011. Lhůta pro veřejné vyvěšení na úředních deskách před konáním valné hromady, která schvaluje rozpočet, je 15 dnů. Valná hromada Mikroregionu Litavka bude 28.3.2011. K dnešnímu dni (11.3.) byly do rozpočtu zapracovány pouze známé příjmy a výdaje. V průběhu roku se rozpočet určitě změní, protože se oficiálně dozvíme kolik obdržíme z dotačních titulů na projekt Kanalizace Zdice – Chodouň do příjmové části rozpočtu. Dále bude změna i výdajové části při začátku realizace prací. Tyto změny budou vždy řešeny rozpočtovým opatřením, které opět schvaluje valná hromada mikroregionu a občané ho budou moci shlédnout na webových stránkách.
Dále si dovolím objasnit další Vaše dotazy. Vaše „dětské počty“ jsou naprosto v pořádku. Platba za přípojky bude zahájena 1.7.2011. Počítáme s tím, že někteří občané budou hradit poplatek za přípojky až v roce 2012 v návaznosti na průběh realizace projektu. Proto nebyla naplněna plná částka pro letošní rozpočet. V případě, že občané Zdic a Chodouně uhradí poplatky za přípojky v letošním roce, dojde rozpočtovým opatřením ke změně v této kapitole. Z položky „Ostatní provozní výdaje“ je hrazena projekční činnost, pořízení nezbytných studií a veškeré nezbytné náležitosti a činnosti před zahájením realizace projektu. V položce „Ostatní osobní výdaje – dohody“ jsou zahrnuty dohody o provedení práce, které jsou nebo budou uzavřeny s administrativní pracovnicí, odborným manažerem projektu a správcem webu. Jak jsem již informoval občany města bude uzavřena smlouva s odborným manažerem projektu, který bude k dispozici občanům. Bude jim nápomocen v orientaci v projektové dokumentaci, mapách či při komunikaci s realizující firmou. O otevření kanceláře mikroregionu v bývalém klubu seniorů budete včas informováni. Počítám, že by mohla být otevřena od 1.4.2011.

Závěrem bych chtěl podotknout, že připravujeme průběžně informace pro webové stránky města, Mikroregionu Litavka a pro Zdické noviny. V případě zájmu občanů o osobní schůzku, mne neváhejte kontaktovat prostřednictvím Městského úřadu ve Zdicích.

S pozdravem

Přemysl Landa
místostarosta města a předseda Mikroregionu Litavka

Titulek: Kanalizace Zdice - Chodouň, Autor: P.K., Datum: 11. března 2011 14:06

Dobrý den,
po přečtení návrhu rozpočtu Mikroregionu Litavka,který je hodně krátkou verzí - jistě by kratší byl jen se slovy PŘÍJMY xxx a VÝDAJE xxx a ve výsledku s nadsázkou by byl takřka se stejnou vypovídající hodnotou. Zde je více položek, ale jednoduše neidentifikovatelných.

Zarazilo mne ve srovnání s údaji uveřejněnými na úřední desce dne 7.března 2011 pod číslem UD_49_11, kdy je uveden počet nových přípojek gravitační kanalizace 176 a při dětských počtech a sazbě od občana za přípojku 10.000 Kč mi celkový součet dává 1,760.000,- Kč a nikoliv v rozpočtu uváděných 1,000.000,- Kč.

Chyba nebo se nám někde 760.000,- Kč ztratilo - nejde o malý obnos. Nebo není výběr poplatku za přípojku jak bylo uváděno povinný pro VŠECHNY přípojky?

Zajímalo by mne, co si občan za uvedený "přípěvek" vlastně kupuje? Je to možnost se připojit nebo realizace této přípojky? Co za 10.000,- Kč vlastně občan dostane?

Dále mne "pobavil" termín-položka rozpočtu "Ostatní provozní výdaje".
Co si má občan pod touto položkou s podílem 90% výdajů rozpočtu představit?

Dále položka "Ostatní osobní výdaje-dohody" je částka za dohody o provedení práce? Jaké činnosti provádějí osoby,které jsou na tuto dohodu?

Děkuji za upřesnění a tím zvýšení transparentnosti v hospodaření našeho města vůči občanům.

Příjemný den přeje VŠEM občanům Zdic a okolí P.K.

Titulek: Dokončení opravy školky, Autor: Antonín Sklenář, Datum: 23. února 2011 9:02

Dobrý den přeji J.T.,
po stavebních problémech,které v budově MŠ nastaly a navýšení finančních prostředků na rekonstrukci se posunul i termín dokončení stavebních prací,který je v současné době smluvně stanoven na 31.5.2011.
Následně bude probíhat nastěhování interiéru.V červenci a v srpnu probíhá prázdninový omezený provoz,který zajistí MŠ v Žižkově ulici.Otevření MŠ v Zahradní ulici se počítá až na plný provoz tzn. od září 2011.
V případě dalších dotazů můžete napsat na starosta@mesto-zdice.cz nebo zavolat na telefon 311 685 257.Děkuji za trpělivost rodičům,kteří absolvují tento náhradní provoz MŠ.

Titulek: Dokončení opravy školky, Autor: J.T., Datum: 21. února 2011 17:11

Dobrý den, jak psal pisatel přede mnou - zlepšuje se informovanost v našem městě. Prosím tedy o jasné vyjádření, kdy bude dokončena rekonstrukce školky - v tomto školním roce, nebo děti půjdou do nového až od září 2011. Děkuji moc za odpověď.

Titulek: Kanalizace Zdice-Chodouň, Autor: P.K., Datum: 16. února 2011 17:03

Dobrý den pane Lando,děkuji Vám za Vaši reakci a vyčerpávající informaci. Jsem rád,že se informovanost v našem městě zlepšuje a přeji všem,aby tento zlepšující se trend pokračoval i nadále. Je příjemné, že přicházíte s nápady, jak lépe infomovat např.zde pomocí informačního centra kde budou informace shromažďovány k dispozici občanům. Ještě jednou děkuji a přeji příjemný den. P.K.

Titulek: Kanalizace Zdice - Chodouň, Autor: Přemysl Landa, Datum: 16. února 2011 15:25

Dobrý den,

předem děkuji za Váš dotaz a zájem o celou akci. Vedení města si uvědomuje jak velkou investiční akci před sebou má a také to, že informovanost občanů do této chvíle nebyla dostačující. Samozřejmě chystáme řadu náprav. V současnosti jsou v tvorbě nové webové stránky města, připravují se obsáhlejší informace včetně mapy projektu a průběhu pro Zdické noviny a web Mikroregionu Litavka.
Celý projekt byl pozdržen z důvodu nové digitalizace map Katastrálního úřadu a nového přečíslování parcelních čísel pozemků. Z těchto důvodů se muselo řešit několik problémů s pozemky na kterých bude projekt realizován. Došlo tím tedy k navýšení prací pro projektanty, kteří musejí zakreslit pozemky do nových map a řešit změny z důvodu přečíslování. Kvůli této záležitosti došlo k přerušení stavebního povolení a bude obnoveno po předělání těchto podkladů.
Vedení města Zdice a vedení obce Chodouň se dohodlo na vytvoření centrálního místa – kanceláře Mikroregionu Litavka, kam občané budou moci přijít s veškerými dotazy, žádostmi a připomínkami k celé akci. Tato kancelář bude vytvořena ve Zdicích v bývalém klubu seniorů a domě pro pečovatelskou službu, proti autobusovému nádraží. Zde bude administrativní pracovnice a odborný manažer projektu Kanalizace Zdice – Chodouň. O zahájení provozu kanceláře a provozních hodinách budeme občany města informovat na webu a ve Zdických novinách.
Termín zahájení prací, pokud bude vše již v pořádku, bude v červnu 2011. Možnost uhradit poplatek za přípojku bude od 1.7.2011 v pokladně Městského úřadu ve Zdicích pro občany Zdic a na Obecním úřadu v Chodouni pro občany Chodouně.

Podrobnější informace o celém projektu připravujeme pro Zdické noviny a webové stránky města a Mikroregionu Litavka.

Prosím o Vaši trpělivost. Děkuji za pochopení.

Přemysl Landa
předseda Mikroregionu Litavka

Titulek: KANALIZACE Zdice-Chodouň, Autor: P.K., Datum: 9. února 2011 9:05

Dobrý den,čím více se blíží březen 2011,který byl posledním přislíbeným termínem začátku realizace Kanalizace Zdice-Chodouň, tím méně je poskytováno informací-viz weby,Zdické noviny i úřední deska a další zdroje informací. Jistě by mnoho občanů zajímal stav a co se bude dít dále v tomto projektu města.
Zajímají mne zejména otázky:
1) Je termín březen 2011 reálným termínem zahájení prací nebo kdy se počítá se zahájením a ukončením realizace?
2) Platba 10.000,- Kč za přípojku, do kdy má být uhrazena? Termínů již bylo několik.
3) Co za 10.000,- Kč za přípojku vlastně občan kupuje? Možnost připojení ke kanalizaci (odbočka na kanalizačním řadu) nebo se jedná o poplatek za vlastní realizaci přípojky (projekt přípojky, vlastní připojení k domu na stávající vyústění odpadu atd.)?
4) Bude se realizovat po etapách/ulicích nebo najednou celé dílo? Existuje harmonogram realizace-kdy se bude dělat kde?
5) Nedaly by se tyto informace sdělovat průběžně a aktuálně na webu města Zdice, obce Chodouň nebo Mikroregionu Litavka?

Tyto dotazy píši zde, protože jistě nezajímají jen mne, ale i ostatní občany, kterých se realizace dotýká. Děkuji za odpovědi na uvedené otázky a příjemný den všem.
P.K.

Další vzkazy: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > »