Nacházíte se zde: Zájmové organizace > Kynologický klub > Vydařený závod psů o putovní pohár města Zdice

Vydařený závod psů o putovní pohár města Zdice

Vydán: 28. října 2007 19:14, rubrika: Zájmové organizace > Kynologický klub

V sobotu 20. října 2007 se uskutečnil již desátý ročník závodů kynologů o putovní pohár města Zdice.
V sychravém a studeném ránu se sešlo dvacet závodníků se svými psy, aby bojovali ve třech kategoriích o prvenství.

Stopy probíhaly na polnostech okolo Zdic. Již deset let nám vychází vstříc pan Pavel Růžička uživatel pozemků a pan Ladislav Laubr hospodář mysliveckého sdružení Zdice, kteří nám umožňují využívat prostory pro výcvik psů.

V blátivém terénu nepříjemném nejen pro psy, ale i pro psovody bylo dosaženo

výborných výsledků. Nejlepší výsledek ve stopě dosáhl Josef Huml a to rovných sto bodů, následovali další dva závodníci s devadesáti devíti body.

Na cvičišti u Červeného potoka, které patří sportovní organizaci ve Zdicích se prováděla poslušnost. Dva rozhodčí, kteří celý závod posuzovali, si organizačně rozdělili svoji činnost na dvě skupiny. Tak probíhal závod nepřetržitě a diváci se měli na co dívat.

Stopy a poslušnost byla zakončena ve dvanáct hodin. Ve třináct hodin začínala obrana, přitažlivá nejen pro diváky ale i psovody. Zamíchala pořádně pořadím.

Po patnácté hodině byl závod ukončen. Nastala práce pro organizační výbor, který vedl pan Hipča senior.

Po sečtení bodů a vypsání diplomů byly vyhlášeny výsledky.

Ceny předával starosta města Zdice pan Mgr. Miroslav Holotina a v závěru hlavní cenu předal poslanec a místostarosta města pan Richard Dolejš.

Poděkování patří organizátorům, kteří zabezpečovali bezchybný průběh závodu. Poděkování patří i závodníkům naší organizace, kteří hájili v závodě naše barvy: Petr Pánek, Michala Franclová a Petr Macháček.

Výsledky závodu:

Kategorie ZM :

1. Pánek Petr pes Ben Zdice 128 bodů
  2. Lexa Pavel fena Ami Příbram 127 bodů
  3. Demeter František pes Beny Hořovice 123 bodů

Kategorie ZVV1:

1. Zeisek Václav fena Ira ČSV 282 bodů
  2. Čížek Pavel pes Akim Hořovice 271 bodů
  3. Šefrna Alois pes Jasper Dobříš 269 bodů

Kategorie ZVV 2:

1. Kubeček Radek pes Ricky Sedlčany 286 bodů
  2. Jílek Zdeněk fena Rita Hořovice 272 bodů
  3. Kolář Miroslav pes Bady Březnice 256 bodů

Celkovým vítězem 10. ročníku závodu o Putovní pohár města Zdice se stal Radek Kubeček se psem Ricky ze Sedlčan s 286 body.

Dalšího výborného výsledku zaznamenal na zkouškách loveckých psů 21.10. 2007 v Kařezu člen naší organizace Jaromír Nedvěd s fenou Arabela z Vrchánova, která zvítězila mezi dvaceti účastníky.

Vydařený závod psů o putovní pohár města Zdice
Název: Vydařený závod psů o putovní pohár města Zdice

Děkujeme všem sponzorům závodu bez nichž bychom závod nemohli uskutečnit.

Sponzoři :

město Zdice, Weber mlýn Hořovice, Vetamix Klatovy, Strabag a.s. Beroun, Auředník ložiska s.r.o., Dům a zahrada, JKH Skuhrov, Tusan s.r.o., Barkov Zdice, Drupol Zdice, Elektro Zdice, Foliform s.r.o., Jatka Zbiroh, Kovošrot Zdice, Pekařství Johan Zdice, Město Zbiroh, Tipsport Zdice, Endrle drogerie Beroun, Laduš razítka Beroun, Autodíly Kunc Žebrák, Smíšenka u Lorenců Zdice, Obuv Zdice, Eurooil Zdice, ŐMV Beroun, Datram Beroun, železářství Kreisingr, Dago Zdice.

Za ZKO Zdice děkuje výbor organizace a těší se na další, již jedenáctý ročník závodu v příštím roce.

Více obrázků najdete ve fotogalerii

Komentáře k článku

Počet komentářů: k článku dosud nebyl přidán žádný komentář