Nacházíte se zde: Město Zdice > O městě > Publikační činnost > Přičina smrti: udušení z oběšení - N991

Přičina smrti: udušení z oběšení - N991

Vydán: 12. srpna 2008 2:06, rubrika: Město Zdice > O městě > Publikační činnost

Publikace popisuje tragické životní osudy dvou mladých mužů – Karla Bacílka a Jiřího Kodeta, kteří se narodili ve Zdicích, společné však mají nejen rodiště, ale hlavně to, že nad nimi byly ve vykonstruovaných politických procesech padesátých let vyneseny kruté rozsudky smrti. Publikace rekapituluje oba soudní procesy. Současně se snaží životní osudy obou vsadit do příslušné doby, bezprostředně po Únoru roku 1948.

Publikační činnost 5
Název: Publikační činnost 5
Zdroj: Kulturní komise

Autor: Pavel Dušánek

Město Zdice, 2008
Náklad: 400 ks
Redakce. Mgr. Michal Babor
Úprava a tisk: Menhart
Tisk : Artep-tisk, Mníšek pod Brdy

Cena 100,- Kč                                                                    info@mesto-zdice.cz

K zakoupení:
pokladna Městského úřadu Zdice
Společenský klub Zdice
Agroherb - kniha, květinářství - p- Tykalová, Zdice
knikupectví O.Pavla (Fr. Nepila), Beroun
Městské informační centrum Beroun.

Fotografie z besedy k tématu: http://www.mesto-zdice.cz/gallery/thumbnails.php?album=49