Úspěšný mladý atletický veterán

Nejedná se o tiskovou chybu - čtěte dále.......

Myslíte, že jde v nadpise o chybu? Máte představu, že veteráni jsou pouze vyššího věku? Potom pokračujte, prosím, dále ve čtení článku.

Pavel NěmecVše v nadpise je v naprostém pořádku, protože se jedná o atletiku, kde atletickým veteránem se stává každý sportovec po dovršení 35 let. Pokud ho láska k atletice neopustí a nepomýšlí na „sportovní“ důchod, může se stát členem Sdružení veteránů Českého svazu atletiky (SV ČSA) a závodit v daných věkových kategoriích v mnoha soutěžích - od krajských přes republikové až po mezinárodní (pokud splní určitá pravidla). Nejvyšší soutěží jsou ME, MS v hale i na dráze a evropské či světové hry.
Právě tak se rozhodl Mgr. Pavel Němec, který se sportu věnuje od základní školy a Pavel Němechranici kategorie veteránů dovršil před dvěma roky. Od dětství prošel atletikou, gymnastikou, závodil v triatlonu, v aerobiku se jako 21letý umístil na 3. místě mistrovství ČR. Největší jeho láskou je ale atletika. Rád vzpomíná na začátky v TJ Lokomotiva Zdice pod vedením Mgr. Ivana Součka. Sport se stal i nedílnou součástí jeho povolání. Vystudoval tělesnou výchovu a zeměpis na Pedagogické fakultě v Plzni, učí na Obchodní akademii a Střední pedagogické škole v Berouně.
Pavel NěmecPo delší odmlce od závodní atletiky začal Pavel Němec v loňském roce opět naplno trénovat v TJ Lokomotiva Beroun s trenérem Václavem Melicharem. Výsledky se dostavily. V březnu letošního roku se nominoval na HME do Gentu (Belgie). Zisk 15. místa v pětiboji byl významným úspěchem a motivací do dalšího usilovného tréninku. V polovině září se zúčastnil EMG (European Master Games) v městě Lignano v Itálii. V těchto evropských veteránských hrách, které jsou obdobou olympiády, obsadil po dvou soutěžních dnech krásné 2. místo za vítězným Shurathem Jörgem z Německa. Stříbrná medaile byla odměnou za poctivou letní přípravu ve všech disciplinách desetiboje, z nichž nejraději má hod diskem, skok vysoký a hod oštěpem.
Pavel NěmecJaké jsou další plány mladého veterána?  „V prosinci budu závodit v Chemnitzu v Německu. Od příštího roku budu opět startovat za TJ Lokomotiva Zdice. Pokud budu mít dobrou formu a zdraví (což je v kategorii veteránů víc než jen obvyklá fráze), dostatek finančních prostředků na přípravu a zabezpečení závodů (bohužel nejsme již podporováni SV ČSA a vše si Pavel Němechradím sami), rád bych se zúčastnil v příštím roce HMS ve Finsku a ME v Polsku,“ říká Pavel Němec.
Za redakci Zdických novin mu přeji hodně sportovních úspěchů. Vždyť na závodech reprezentuje nejen sebe, ale i město  Zdice.
Jana Smíšková

Vytvořeno: 11. 12. 2011