Městské slavnosti 2018

Městské slavnosti 2018 1V pořadí již čtvrté slavnosti připravilo pro své občany město Zdice

Úderem dvanácté hodiny v sobotu 9. června 2018 zahájila kapela Peters Band v pořadí již čtvrté zdické městské slavnosti. V nabitém programu pro všechny věkové kategorie se vystřídalo mnoho účinkujících. Po Peters Band zahrál bluesrockový Honza Wolf se svými hosty, v předělu před školní kapelou ZŠ Zdice pobavila děti klauniáda s balónky a po již avízované školní kapele přivítal všechny moderátor Zdeněk Vrba, který předal slovo starostovi města Antonínu Sklenářovi. Ten ve svém projevu po zaznění české hymny pozval všechny ke významné události, kterou bylo udělení čestného občanství paní Janě Smíškové. Slavnostní zahájení uzavřelo vystoupení mladých tanečníků z Černína a jejich Česká beseda.

Ve více než hodinovém programu pobavili posluchače Vratislav Velek s Radkou Becklovou za doprovodu Modré muziky, v druhém bloku se potom představily tentokrát černínské ženy se svojí Moravskou besedou.
Ani ti, kteří přišli až v pozdních odpoledních hodinách rozhodně nebyli zklamáni profesionálními výkony Nadi Urbánkové, Milana Pitkina  a Josefa Laufera. S přicházejícím deštěm se změnil i žánr a své příznivce si našlo vystoupení Pavla Žalmana Lohonky s jeho spol. Písničky z muzikálu Pomáda v podání Šárky Markové, Kateřiny Novákové, Hynka Svrčka a Jana Urbana  předznamenaly závěrečné vystoupení zdických SamOuHell, kteří přilákali své příznivce na pěší zónu a důstojně ukončili téměř dvanáctihodinový kulturní pořad.
Po celou dobu si mohli nejmenší návštěvníci zdarma nechat vytvořit barevné kreace na obličej i vlasy, využít skákací hrad, kolotoč a ti nejodvážnější včetně dospělých pak zámek hrůzy….

Program, který připravilo město Zdice rovněž finančně podpořily pivovary Lobkowicz a Drupol Zdice.

Vytvořeno: 14. 6. 2018
Poslední aktualizace: 14. 6. 2018 14:43