Josef Fousek účinkoval ve Zdicích

Společenský klub uspořádal v pondělí 16. dubna od 19 hodin setkání se spisovatelem, básníkem, textařem, humoristou, písničkářem, cestovatelem a fotografem Josefem Fouskem.

Společenský klub uspořádal v pondělí 16. dubna od 19 hodin setkání se spisovatelem, básníkem, textařem, humoristou, písničkářem, cestovatelem a fotografem Josefem Fouskem. Moderátorem pořadu byl Zdeněk Vrba, který již ve Zdicích úspěšně účinkoval v této roli na městských slavnostech a městském plesu.

Josef Fousek v zábavné dvouhodinové talkshow „Zkrátka bez pozlátka“ přesvědčil návštěvníky setkání o svém vyprávěčském talentu. Nepřeberné příhody z jeho života, doprovázené na kytaru jeho pěknými písničkami, plynuly z jeho úst lehce, s citem a velikou úctou a pokorou k životu. Vždyť sám říká: „narodil jsem se zatím třikrát:  12. 3. 1939  na  Kladně, 7. 4. 1987 na jednotce intenzivní péče v Kroměříži a 5. 3. 1999 na kardiochirurgii na Karlově náměstí v Praze. V pořadu zajímavě vyprávěl o svém mládí, získání titulu přeborník Středočeského kraje v boxu, o práci v hutích a plynárnách, o rodině, vzpomněl na absolvování Lidové konzervatoře výtvarné fotografie u prof. Jána Šmoka a na pravidelná vystupování v pořadech Miloslava Šimka v Semaforu a později v divadle Jiřího Grossmanna v letech 1979 - 1998. Od září téhož roku vystupuje samostatně v klubových pořadech, s kterými opakovaně navštívil i Německo, Rakousko, Švýcarsko, Austrálii, Kanadu a USA. Josef Fousek má za sebou vydání několika desítek knih a nespočetné množství fotografických výstav. Ve svých 79 letech srší stále aktivitou a výbornou pamětí.

Zábavná talkshow „Zkrátka bez pozlátka“ byla odměněna zaslouženým potleskem. Příjemně prožitý večer byl zakončený autogramiádou.

Jana Smíšková

Vytvořeno: 21. 4. 2018