Přehled kulturních akcí

Snow film fest

Bezbariérový vstup na akci

Vstup na akci povolen se zvířaty

Snow film fest 2017Celovečerní pásmo špičkových filmů o zimních sportech a dobrodružstvích během října až prosince zavítá do všech českých i slovenských regionů. Festival je svým rozsahem a návštěvností největší akcí svého druhu u nás. V programu je 7 pečlivě vybraných filmů – finalisté ze zahraničních festivalů a novinky z domácí produkce. Na své si přijdou milovníci čerstvého prašanu, horských velikánů, psích spřežení i arktické divočiny.

Datum konání: 26. 10. 2017 začátek od 18:00

Místo konání: Společenský dům, Husova 369, 26751 Zdice

Typ akce: kino-film

Organizátor: Neuvedeno

Sníh zaplaví celé Česko i Slovensko už od poloviny října. SNOW FILM FEST startuje 18.10.!

Termín konání: 18. 10. – 7. 12. 2017

Místo konání: 201 českých a slovenských měst

Slavnostní zahájení: 26. 10. Kino Aero, Praha

Slavnostní ukončení: 30. 11. Bio Central Hradec Králové

Celovečerní pásmo špičkových filmů o zimních sportech a dobrodružstvích během října až prosince zavítá do všech českých i slovenských regionů. Festival je svým rozsahem a návštěvností největší akcí svého druhu u nás. V programu je 7 pečlivě vybraných filmů – finalisté ze zahraničních festivalů a novinky z domácí produkce. Na své si přijdou milovníci čerstvého prašanu, horských velikánů, psích spřežení i arktické divočiny.

A o čem jsou letošní filmy podrobněji?

Rasťo Hatiar ve svém filmu Obyčejní chlapci sleduje dodnes nepřekonané výkony skialpinistů působících v 90. Letech - Dušana Trizny a Milana Madaje. Výstup na Link Sar zobrazuje odhodlání Jonathana Griffitha zdolat horu, která ho již čtyři roky odmítá. Film Dog power je ukázkou jedinečného pouta mezi člověkem a zvířetem a jejich společné radosti z pohybu. Ven(ca) je reportáží z nejdrsnějšího závodu planety skrz zimní Yukon v podání extrémního sportovce Honzy Franckeho. Pocit viny není jen o sportu a přírodě v divokém Grónsku, velkou roli hraje věda, ale i radost a zodpovědnost za lidské konání ve snaze snížit dopady cestování na nejnižší možnou míru. Pohádka Johna Shockleeho je pozitivní, inspirativní a zábavná, o tom, že žít své sny lze v jakémkoliv věku. Ski for freedom je neziskový projekt, který má za cíl rozšířit lyžování v Pákistánu, poskytnout potřebné lyžařské vybavení a hledat talenty, kteří by se mohli zúčastnit zimních olympijských her v roce 2022.

Na webu www.SnowFilm.cz můžete pohodlně najít, v jakém nejbližším místě se festival koná a dohledáte zde i další informace k filmům, programu a organizaci. Festivalové aktivity sledujte na facebooku (www.facebook.com/festival.zimnich.sportu/)

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Kateřina Karlová

Festival manager